Pianka poliuretanowa to jeden z najlepszych dostępnych na rynku materiałów izolacyjnych. Pianka zawdzięcza swoją rosnącą popularność przede wszystkim bardzo dobrym parametrom termoizolacyjnym, szczelności i szybkiej aplikacji. Natrysk pianki na spodnią część poddasza znacznie chroni dom przed utratą ciepła przez dach budynku.

Aplikacja pianki poliuretanowej na deskowanie lub membranę powoduje stworzenie jednolitej, bezspoinowej warstwy termoizolacyjne i akustycznej, która posiada dużą trwałość i nie zmienia swoich właściwości oraz struktury po upływie lat.

Zobacz nasze dotychczasowe realizacje 

Izolacja pianą Augustów

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym ocieplaniem poddaszy, ścian, fundamentów i stropów. Działamy na terenie Augustowa oraz powiatu augustowskiego. Na życzenie możemy dojechać również do klienta w którymś z sąsiednich powiatów. Do wykonania izolacji termicznej wykorzystujemy wyłącznie materiały najwyższej jakości, posiadające niezbędne atesty i dopuszczenia pozwalające na ich stosowanie w Polsce oraz w Unii Europejskiej.

Dlaczego ocieplania poddasza w Augustowie za pomocą pianki PUR się opłaca?

Ocieplenie poddasza pianą PUR doskonale chroni dom przed utratą ciepła. Jest to szczególnie widoczne w najzimniejsze dni w roku, gdy temperatura spada nawet poniżej -30 stopni Celsjusza. Aplikacja piany na dach powoduje przedewszystkim:

– redukcję kosztów ogrzewania
– doskonale izoluje poddasze akustycznie przed niepożądanymi dźwiękiem z zewnątrz
– ochronę przed wiatrem
– zabezpieczenie przed powstawaniem pleśni.

Ocieplanie pianką Augustów w porównaniu do innych, konwencjonalnych metod termoizolacji ma jeszcze inne zalety. Najważniejsze z nich to:

– brak tak zwanych “mostków cieplnych”, czyli miejsc, przez które ucieka stosunkowo najwięcej ciepła. W przypadku konwencjonalnych ociepleń są to miejsca łączenia kolejnych arkuszy. Natrysk pianą PUR tworzy jednolitą monolityczną warstwę. Żadna inna izolacja nie daje takiej szczelności
– stała grubość i objętość warstwy izolacyjnej
– możliwość wypełnienia pianką nawet najbardziej niedostępnych szczelin dachu
-doskonale sprawdza się przy bardzo skomplikowanych kształtach dachu
– długowieczność izolacji
– wymagana mniejsza nawet o 30-40% grubość warstwy izolacyjnej przy zachowaniu identycznej szczelności.

Ile kosztuje ocieplanie poddasza Augustów ?

Koszt ocieplenia poddasza zależy od wielu czynników, z których najważniejsze to:

– wielkość poddasza
– grubość warstwy izolacyjnej
– rodzaj stosowanej pianki
– lokalizacja.

Kalkulując koszty prac, należy przyjąć od 48 do 70 zł za każdy metr kwadratowy izolacji. Im większa grubość nakładanej warstwy izolacyjnej, tym wyższy koszt 1 mkw. W przeliczeniu na jednostkę powierzchni, ocieplenie dachu jest tym tańsze, im większą powierzchnię ma poddasze.

Skorzystaj z darmowej wyceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Galeria realizacji ocieplania pianką w Augustowie