Wycena izolacji pianką
(Odpowiadamy zazwyczaj w ciągu kilku godzin)

Ile kosztuje ocieplanie pianą poliuretanową?

Pytanie, ile kosztuje ocieplenie domu pianą, to pierwsze, jakie zadaje większość potencjalnych klientów. Jednak już na wstępie należy podkreślić, że firmy, które w takiej sytuacji od razu podają konkretną kwotę, są zwyczajnie nieuczciwe. Wycena ocieplania pianką poliuretanową jest uzależniona od szeregu czynników i bez szczegółowego omówienia potrzeb klienta, nie można zadeklarować właściwej kwoty.

Dlatego dla naszych Klientów stworzyliśmy formularz wyceny, który pozwoli poznać szczegóły potencjalnej realizacji i na tej podstawie zaproponować uczciwą cenę.

Pierwszy aspekt, który wpływa na cenę ocieplenia pianą PUR, to grubość izolacji. I tu niestety nierzadko można się spotkać z firmami, które w niejasny sposób podają cenę za m2 bez określania grubości izolacji. Klient słyszy niższą cenę, co go cieszy, ale nie ma świadomości, że nie jest to usługa, o jaką pytał – firma w rzeczywistości podaje cenę np. za 15-centymetrową warstwę piany.

Tymczasem według aktualnych wymagań, wiedzy i wskazań producentów, podstawowa grubość izolacji powinna wynosić 20 cm, czyli całe 5 cm więcej. I nie ma tu znaczenia, że ocieplanie pianką jest bardziej szczelne od ocieplania wełną. Grubość nałożenia ma ogromne znaczenie i to podstawowa informacja, jaka powinna znaleźć się przy cenie za m2.

Drugi aspekt, który ma wpływ na cenę to typ budownictwa – czy jest to dom nowy, czy już istniejący. Do współcześnie budowanych domów określone zostały przepisami konkretne współczynniki przenikania np. dla dachu wynosi on  U=0,18 W/m2K i aby go osiągnąć niezbędna jest 21-cm grubość pianki. Z kolei stare domy można ocieplić warstwą 15-cm, jednak zawsze radzimy klientom, że jeżeli miejsce i finanse na to pozwalają, warto położyć 20 cm piany PUR. W przypadku kosztów remontu te dodatkowe 5 cm nie robi aż tak wielkiej różnicy w cenie, a zdecydowanie podniesie komfort korzystania z domu i jego energooszczędność.

Trzeci aspekt, który decyduje o cenie to oczywiście wielkość powierzchni, która ma być ocieplona. Przy czym należy pamiętać, że dom domowi nierówny i uczciwa firma nie będzie trzymała się założonych konkretnych 20 cm i ani centymetra więcej. Są miejsca w domu, szczególnie na poddaszu domu, gdzie warto ocieplić ten 1-2 cm więcej, a są miejsca gdzie jest miejsce tylko na 19 cm. My zawsze otwarcie omawiamy takie sytuacje z Klientem i ma on pełną jasność zarówno, co do położonej warstwy, jak i użytych materiałów.

Czwarty aspekty, który decyduje, jaka jest cena ocieplenia poddasza i domu pianką PUR, to rodzaj użytej piany. Jeśli firma proponuje podejrzanie niskie ceny, może to oznaczać, że używają tańszych niesprawdzonych zamienników nie posiadających dokumentacji i znaku CE. W sferze jakości materiałów dla nas liczy się pełna transparentność – na naszej stronie, w zakładce „DO POBRANIA” znajdą Państwo Deklaracje Właściwości Użytkowych używanych przez nas pianek oraz atesty higieniczne. Oszczędzanie na materiałach to najgorsza rzecz, którą firma wykonawcza może zaoferować klientom. Co więcej, coraz więcej inwestorów, ma świadomość, że oszczędzanie na remoncie, w tym ociepleniu, może mieć nieprzyjemne konsekwencje w przyszłości i zwyczajnie się nie opłaca.