OCIEPLANIE PIANKĄ PUR W SUWAŁKACH

Jak powszechnie wiadomo, Suwałki to polski biegun zimna. Jak się przed nim skutecznie chronić? Trzeba zrobić wszystko, by ogrzany dom pozostał ciepły zimą, a koszty ogrzewania zmalały. Może w tym pomóc oferowane przez nas, profesjonalnie wykonane ocieplenie pianką.

Ocieplanie pianką, dlaczego to dobry wybór ?

Wiadomo, że odpowiednia izolacja termiczna domu jest bardzo istotna, szczególnie w klimacie umiarkowanym: z upalnym latem i mroźną, śnieżną zimą. Świetnym, innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie (a jednocześnie szybkim), sposobem na ocieplenie konstrukcji budynku jest wykonanie izolacji pianką (metodą natrysku). Izolacja natryskowa wykonywana jest pianą poliuretanową (czyli pianką PUR), którą aplikuje się na wybrane powierzchnie za pomocą maszyny wysokociśnieniowej. Pianka od razu po natrysku zaczyna tworzyć gęstą, zwartą otwartokomórkową strukturę i jednocześnie wypełnia dokładnie wszystkie szczeliny. Sprawia to, że ocieplenie budynku będzie skuteczne oraz trwałe. Warto też dodać, że pianka PUR stworzy nie tylko izolację cieplną, ale także zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów. Jeśli chodzi o ocieplanie ścian i elewacji, stropów oraz sufitów, a także ocieplanie poddasza, Suwałki (i okolice) są miejscem, w którym prace mogą zostać wykonane nie tylko w domu nowym, ale także tym wybudowanym kilkanaście lat temu. W tym drugim wykonanie ocieplenia wewnętrznego może stać się jedynym skutecznym rozwiązaniem poprawy izolacji termicznej. Trzeba tutaj zaznaczyć, że chociaż tego typu izolacja jest nieco droższa niż metody tradycyjne, to w porównaniu z nimi pianka jest o wiele trwalsza i nie zmienia swoich właściwości i kształtu wraz z upływem lat. Do tego zmniejsza koszty ogrzewania domu, a jej niska waga zapewnia większe bezpieczeństwo, gdyż nie obciąża konstrukcji budynku.

Gdzie sprawdzi się ocieplanie przy pomocy izolacji natryskowej?

Piankę PUR aplikuje się na powierzchnię izolowaną (łącząc ze sobą 2 składniki)), ale nie da się jej nałożyć na powierzchnie samodzielnie. Wymaga to bowiem użycia specjalistycznego sprzętu oraz znajomości technologii wytwarzania piany. Jednak bez problemu zajmą się tym nasi wysoce wykwalifikowani fachowcy. Wykonany przez nich natrysk będzie doskonałą izolacją różnych części domu: od fundamentów aż po dach. Co ważne, izolacja pianą sprawdzi się także w przemyśle (np. halach i magazynach), a nawet w rolnictwie (chlewach, oborach czy kurnikach). Dzieje się tak, ponieważ pianę można nakładać na wiele różnych materiałów budowlanych: drewno, blachę, beton, a nawet membrany czy płyty OSB. Prace odbywają się bardzo szybko, bo nałożenie warstwy izolacyjnej na poddaszu zajmuje tylko jeden dzień.

Ocieplanie poddasza pianką w Suwałkach - wideo

Suwałki: ocieplanie domu pianką - zalety rozwiązania

Zalety, a jednocześnie korzyści, jakie płyną z zastosowania takiego rozwiązania są naprawdę wymierne, a można do nich zaliczyć to, że pianka PUR:

 • jest bardzo trwała
 • jest bezpieczna dla ludzi oraz otoczenia,
 • jej montaż jest niezwykle szybki (ok. 250 m2 pianki można położyć nawet w jeden dzień),
 • doskonale dopasowuje się do każdej powierzchni,
 • ma dobrą przyczepność i jest lekka, co sprawia, że można ją nakładać także na stare filigramowe konstrukcje oraz różne warstwy wykończeniowe, co i tak nie będzie obciążać konstrukcji domu,
 • dzięki technologii natrysku staje się jednolitą warstwą, która pozbawiona jest tzw. mostków termicznych,
 • nie odkształca się, co sprawia, że pozostaje w jednakowym stanie przez długie lata jej użytkowania,
 • wykonana izolacja jest szczelna i bezspoinowa, choć jednocześnie charakteryzuje się paroprzepuszczalnością),
 • jej paroprzepuszczalność sprawia, że we wnętrzach nie pojawiają się pleśń i grzyby, a jednocześnie poprawia się jakość powietrza,
 • pozwala dotrzeć w każdą, nawet małą szczelinę, co jest ważne np. w ocieplaniu przestrzeni wentylowanych w stropodachach,
 • wykonana nią izolacja sprawia, że wydatki na ogrzewanie mogą zmniejszyć się niemal o połowę (gdyż ciepło nie ucieka w atmosferę).

Widać więc wyraźnie, że jest to metoda innowacyjna, łatwa do wykonania i niosąca ze sobą wiele korzyści. Jeśli chodzi zaś o ocieplanie pianą suwalszczyzna jest miejscem, które szczególnie potrzebuje takich działań. Warto więc wybrać naszą lokalną firmę z ponad 8-letnim doświadczeniem, która zrobi to sprawnie, szybko i czysto.

Galeria

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram