hello world!
Opublikowano: 5 października, 2020

Izolacja stropów i sufitów

Coraz rzadziej spotyka się nowe budynki, których poddasze ma charakter nieużytkowy. Niezależnie od tego czy poddasze będzie pełniło funkcję mieszkalną czy zostanie zaadaptowane na strych, warto ocieplić poddasze i połacie dachu. Zapobiegniemy wówczas uciekaniu ciepła z pomieszczeń, które są ogrzewane.

Ocieplanie poddasza pianą ma wiele zalet. Jedną z nich jest błyskawiczny czas wykonania – nawet połowa dnia. W przypadku wszystkich stropów, zwłaszcza tych nad piwnicą i pod poddaszem uzyskasz duże oszczędności energii cieplnej i ograniczysz wydatki na ogrzewanie.

Pianka nie posiada żadnych wartości odżywczych. Bakterie, owady i gryzonie nie traktują jej jako pożywienia. Nie są również dla nich przyjaznym miejscem do zamieszkania. W przeciwieństwie do izolacji z włókien lub granulatu, warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdy wybiera się materiał do izolacji – zwłaszcza, gdy budynek zlokalizowany jest w pobliżu lasu.

Solidne wzmocnienie dachu

Gdy na poddaszu nie ma zastosowanego pełnego deskowania, a ocieplenie ma być wykonane na membranie, również w tej sytuacji piana idealnie się sprawdzi jako materiał izolacyjny. Całkowicie przylega zarówno do belek jak i membrany, wypełnia je w każdym miejscu i tworzy monolityczną strukturę, która nie osiada, usztywnia i wzmacnia dach.

Kolejną pozytywną cechą jest to, że piana minimalizuje problem pojawiania się mostków termicznych, przez które ucieka ciepło.

Pianka PUR to materiał zmniejszający przepływ wilgoci oraz ryzyko pojawiania się kondensacji (zwłaszcza na metalowych elementach). Przepuszcza parę i jest materiałem, na którym nie pojawi się pleśń lub grzyby.

Inwestycja długoterminowa i cisza

I choć ocieplanie pianą – w przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych  – jest droższe, warto je traktować jako inwestycję długoterminową. Dom ociepla się na lata, a dłuższa żywotność piany z każdym rokiem zmniejsza koszt jej położenia.

W przypadku izolacji stropów, piana poliuretanowa nie tylko chroni przed utratą ciepła, ale też skutecznie wycisza pomieszczenia.

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram