hello world!
Opublikowano: 19 lutego, 2022

5 powodów, dlaczego wybrać piankę poliuretanową zamiast wełny mineralnej

Ocieplenie dachu to kluczowa kwestia przy budowie lub renowacji domu. Dobre rozwiązanie zaprocentuje zwłaszcza w okresie zimowym, gdy najbardziej jesteśmy narażeni na uciekanie ciepła i potrzebę jego ogrzania. Na rynku mamy dostępne kilka rozwiązań. My przyjrzymy się piance poliuretanowej PUR otwartokomórkowej w porównaniu do wełny mineralnej.

Przy ocieplaniu domu czy poddasza podstawowym pytaniem jest co wybrać — piankę poliuretanową czy wełnę mineralną? Jakie są wady i zalety obu rozwiązań oraz co różni oba materiały i na co zwrócić uwagę?

Dlaczego warto zdecydować się na piankę poliuretanową

Przede wszystkim pianka poliuretanowa w przeciwieństwie do wełny mineralnej jest rozwiązaniem dokładnym. Pianka cechuje się doskonałą przyczepnością do różnych materiałów typu drewno czy beton. Dodatkowo natryskowa forma aplikacji pianki daje pewność dotarcia do trudnych powierzchni oraz każdej szczeliny. Gwarantuje to całkowite wypełnienie izolowanej przestrzeni. Dzięki temu pianka stanowi praktycznie doskonały wzór w kwestii szczelności ocieplenia w porównaniu z każdym innym materiałem.

Drugą jej przewagą jest szybkość i łatwość montażu. Ocieplanie budynków pianką przebiega dużo sprawniej niż innymi metodami, a aplikację wykonuje wyspecjalizowana ekipa w ciągu nawet jednego dnia. Przy montażu wełny czas wykonania pracy liczymy w dniach, a nie godzinach — jak przy piance. Dodatkowo problem może stanowić montaż mat z wełną przy nierównych powierzchniach oraz dotarcie w szczeliny.

Pianka nie jest materiałem ciężkim, więc nie obciąża dodatkowo konstrukcji, czego niestety nie można powiedzieć o wełnie mineralnej. Przy tym drugim rozwiązaniu pozostaje jeszcze kwestia składowania materiału, aż do czasu montażu. 

Szczególnie ważna dla osób, które decydują się na mieszkanie blisko lasu, parku czy innego terenu zielonego może być odporność na szkodniki i zwierzynę m.in. kuny. Jako że przy piance poliuretanowej mówimy o całkowitym i dokładnym wypełnieniu powierzchni, nie ma mowy o możliwości zagnieżdżenia się szkodników. Pianka jest jednocześnie materiałem nieatrakcyjnym dla zwierząt w większym stopniu niż wełna mineralna.

Co wyróżnia szczególnie piankę to jej uniwersalne użycie. Dzięki doskonałemu kryciu można ją stosować do różnych obszarów. Jest dobrym rozwiązaniem do ocieplenia praktycznie całego budynek — od fundamentów, przez posadzki, rury, ściany, aż po dach. Materiał ten stosujemy także przy zbiornikach czy basenach.

Ważnym aspektem przy wyborze rozwiązania jest wskaźnik przewodzenia ciepła. Zarówno pianka jak i wełna mają podobne parametry termoizolacyjne. Materiały są porównywalne także pod względem trwałości. Trzeba jednak podkreślić, że wełna — jeśli zostanie niepoprawnie zamontowana — może z czasem opadać, szczególnie przy np. stromym dachu. Przy piance, ze względu, że montowana jest tylko i wyłącznie przez specjalistyczną ekipę, praktycznie nie występuje taki problem.

Owszem, w przypadku pianki koszt ocieplenia jest wyższy. Jednak mniejsze koszty ogrzewania zimą przy dobrze zaizolowanym pomieszczeniu oraz większy komfort termiczny latem mogą zrekompensować różnicę w cenie. Co więcej, pianka pozwala na bardzo szybkie wykonywanie termomodernizacji i praktycznie natychmiastowe przejście do dalszych etapów prac remontowych.

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram