hello world!
Opublikowano: 2 marca, 2021

Zima – niegroźny przeciwnik dla VIZO. Nasze zimowe realizacje

Tegoroczna zima dała wszystkim w kość, ale w VIZO pracowaliśmy bez przerwy ­– nawet w największe mrozy. Wykonaliśmy zimą wiele termoizolacji pianą PUR. Jak ktoś marznie, to nie ma zmiłuj. Jedziemy. Owszem – zimowe prace są trudniejsze i wymagają więcej przygotowań – ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.

Dom wolnostojący ze skomplikowanym dachem

W grudniu 2020 wyruszyliśmy do Henrykowa w województwie podlaskim. Misja do wykonania – termoizolacja całego dachu domu parterowego o powierzchni 340 m2. Właścicielowi domu zależało na tym, aby koszty ogrzewania domu pompą ciepła były niższe. Świetnie wybrał, decydując się na izolację poddasza nowoczesną metodą. Dom był nowy, a dach wielospadowy. Skomplikowana konstrukcja dachu kryła w sobie wiele trudno dostępnych miejsc i zakamarków. W tym przypadku w grę wchodziła tylko nowoczesna technika ocieplania pianą PUR. Dwie ekipy VIZO jednocześnie natryskiwały pianą bezpośrednio na deski dachowe. Dzięki 5 fachowcom i dobrej organizacji ukończyliśmy pracę w jeden dzień. Skuteczna i precyzyjna izolacja dachu pianą PUR uszczelnia nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje dachowe. To inwestycja, która po prostu się opłaca.

Ocieplamy 4-segmentową szeregówkę

W styczniu tego roku ponownie wyruszyliśmy na Podlasie. W Białymstoku czekała na nas 4-segmentowa szeregówka – 600 m2  „czystej przyjemności”. Do ocieplenia mieliśmy nie tylko cały dach, ale także sufity płaskie nad poddaszem. Klientowi zależało przede wszystkim na ociepleniu wysokiej jakości i wysokim standardzie prac. Developer wybudował szeregówkę, którą planował wkrótce sprzedać. Dlatego musieliśmy trzymać się ściśle zaplanowanego harmonogramu prac i zmieścić się czasie. Niska temperatura była dodatkowym utrudnieniem. Największym wyzwaniem okazało się jednak zabezpieczenie i osłonięcie wielu już wykonanych elementów, bo budynek był prawie gotowy. Zadbaliśmy o każdy szczegół i zostawiliśmy po sobie nienaganny porządek, na który inwestor położył szczególny nacisk. Dwie ekipy VIZO poradziły sobie z wymagającą izolacją w dwa dni.

Lubimy wyzwania

Wyjątkowo śnieżna i mroźna zima 2020/2021 zaskoczyła nas wszystkich. Dojazd do wielu miejsc trwał długo, a temperatury nie rozpieszczały. Prace wykonywane zimą wymagają innego przygotowania niż prace w cieplejszych miesiącach. Mamy to jednak opanowane do perfekcji. Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek prace termoizolacyjne, kontrolujemy zawsze stopień wilgotności konstrukcji i sprawdzamy, czy drewno nie jest oszronione. Kontrolujemy również temperaturę pomieszczenia. Dzięki temu ocieplanie pianą PUR jest skuteczne nawet w przypadku tęgich mrozów.

Te dwie historie pokazują, że coraz więcej osób docenia nowoczesne technologie ocieplania budynków. Coraz więcej osób wie, że to inwestycja na lata, która od razu przynosi oszczędności. W obu przypadkach naszym inwestorom zależało na profesjonalnym efekcie końcowym i szybkiej realizacji. Dlatego nie czekali do wiosny – zdecydowali się na naszą usługę już zimną. Postawili na uniwersalne i niezawodne rozwiązanie, jakim jest piana PUR. Klienci z Podlasia są zadowoleni. To dla nas najważniejsze.

Zima często ogranicza lub utrudnia prace budowlane. Z niektórymi trzeba poczekać aż do wiosny. Na szczęście nie dotyczy to termoizolacji pianką PUR. Zespół VIZO pracuje cały rok – nawet w najtrudniejszych warunkach. Dopasujemy się do Twoich najbardziej napiętych grafików.

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram