hello world!
Opublikowano: 27 maja, 2021

Poznaj przebieg ocieplenia dachu pianą PUR w 6 krokach

Dach, który nie ma wykonanej odpowiedniej izolacji, traci nawet do 30% energii cieplnej. Dodatkowo poddasze bez izolacji dachu silnie się nagrzewa latem, a zimą jest chłodno. Im szybciej podejmiesz decyzję o ociepleniu dachu, tym szybciej obniżysz koszty energii i zwiększysz komfort poddasza i przestrzeni życiowej domowników.

Zapraszamy zatem do zapoznania się z artykułem, w którym przedstawiamy 6 kroków wykonania izolacji pianą poliuretanową. Niech nic Cię nie zaskoczy!

1. Dobór odpowiedniej piany poliuretanowej

Rozpoczynając pracę z inwestorem, w Vizo zawsze skupiamy się na dokładnym zapoznaniu powierzchni, na którą wykonywany będzie natrysk piany poliuretanowej. Odpowiednie pomiary, a także badania podłoża, pozwolą nam określić właściwy dobór materiału izolacyjnego, a także jego grubość.

2. Zabezpieczenie otworów technologicznych

Jednym z pierwszych kroków przygotowania powierzchni dachu do natrysku piany PUR, jest sprawdzenie obecnego stanu dachu. Wszystkie występujące na dachu otwory technologiczne, rozumiane jako przejścia przez całe przekroje dachowe, takie jak kominy wyciągowe czy piony ściekowe, przed położeniem warstwy piany PUR, należy odpowiednio zabezpieczyć.

3. Bezpieczeństwo natrysku izolacji to priorytet

Przed rozpoczęciem prac z zakresu izolacji natryskowej, należy sprawdzić, czy aktualne są inspekcje, czy pozwolenia dotyczące budynku. Dla pracowników Vizo priorytetem jest bezpieczeństwo – jeśli to konieczne stawiane są znaki ostrzegawcze i taśmy zabezpieczające. Podczas samego natrysku piany, nie zezwalamy na obecność przy tym procesie osób trzecich. Odpowiedni ubiór – profesjonalny kombinezon, maska, okulary, to element obowiązkowy naszej pracy.  

4. Oczyszczenie dachu przed izolacją

Dach należy dokładnie oczyścić z brudu i żwiru. Jeśli jest to niezbędne, to odpowiedni moment na wykonanie napraw strukturalnych. Usunięcie uszkodzeń, wyrównanie, ogólna regeneracja dachu przed nałożeniem piany PUR, to inwestycja na przyszłość. W ten sposób, po upływie czasu, unikniemy demontażu naniesionej piany, celem naprawy istniejących wcześniej defektów.

5. Nałożenie piany PUR

Bezkonkurencyjnym wyborem do izolacji dachów płaskich jest zamkniętokomórkowa piana poliuretanowa. Jest to efektywny rodzaj ocieplenia, a dzięki dobrej jakości materiału oraz prawidłowemu natryskowi piany PUR, uzyskamy trwałą powierzchnię bez mostków termicznych. Warto jednak pamiętać, że od skutecznej izolacji dachu pianą, dzieli Cię sposób jej nałożenia.

Nakładanie zamkniętokomórkowej piany poliuretanowej wymaga specjalistycznego sprzętu natryskowego, którego nie tylko cena jest bardzo wysoka, ale także osoba go obsługująca powinna być odpowiednio przeszkolona. Zalecamy, by tego rodzaju prace wykonywane były przez specjalistów, takich jak pracownicy Vizo. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w izolacji natryskowej, a wykonana przez nas praca to za każdym razem gwarancja skuteczności.

6. Nałożenie piany PUR

Nieobciążająca i właściwie zaizolowana powierzchnia dachu płaskiego, wymaga po zakończeniu natrysku, odpowiedniego uporządkowania. Decydując się na współpracę z Vizo, nie musisz martwić się o powstałe odpady. Po zakończonej pracy zawsze po sobie sprzątamy i dokonujemy utylizacji powstałych odpadów.

Wykonanie ocieplenia dachu płaskiego to złożony proces. Zalecamy, by taką realizacją zajęli się profesjonaliści, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo, które należy zapewnić przy natrysku piany PUR. Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Vizo, którzy doradzą oraz zaproponują konkurencyjną cenę ocieplenia dachu pianą poliuretanową

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram