hello world!
Opublikowano: 19 stycznia, 2022

Pianka poliuretanowa - wady i zalety ocieplenia pianką

Izolacja pianką poliuretanową to  bardzo nowoczesna i skuteczna metoda ocieplania obiektów budowlanych. Aplikowana metodą natryskową  jest w stanie dotrzeć nawet do najmniejszej szczeliny. Zapewnia trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne ocieplenie domu, polepsza komfort życia i wpływając na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

Zalety pianki poliuretanowej – tańsze koszty ogrzewania

Jedną z głównych zalet ocieplania pianką PUR są bez wątpienia tańsze koszty ogrzewania domu. Właściwości termoizolacje wyżej wymienionego materiału są niezwykle wysokie. Wyeliminowanie mostków cieplnych blokuje ucieczkę ciepła z newralgicznych punktów domu. Dzięki temu można zatrzymać ciepło zimą i uniemożliwić napływ gorąca w okresie letnim.

Ta zaleta pianki poliuretanowej sprawia, że w znacznym stopniu zmniejszą się opłaty za prąd i opał. Temperatura w każdym pomieszczeniu będzie utrzymana na stabilnym, komfortowym poziomie. Minimalizacja straty ciepła w widoczny sposób wpływa na zmniejszenie kosztów za ogrzewanie.

Szybki montaż

Mocnym punktem przemawiającym za zastosowaniem pianki poliuretanowej jest jej szybkość i łatwość w montażu przez wyspecjalizowaną ekipę. Pianka PUR rozpylana  metodą natryskową,  zwiększa  znacznie swoją objętość i utwardza się w błyskawicznym tempie.  Izolacja natryskowa zajmuje więc o wiele mniej czasu niż termoizolacja innymi materiałami tradycyjnymi.

Ogromną zaletą pianki poliuretanowej jest łatwość jej aplikacji na na przykład poddaszu. Materiał doskonale dopasowuje się do skośnych, trudnych powierzchni. Dzięki swojej rozprężliwości jest w stanie wniknąć najdrobniejsze szczeliny, zapobiegając powstawaniu mostków termicznych.

Ocieplanie pianką poliuretanową - wady

Do najskuteczniejszych i najbardziej trwałych metod ocieplania obiektów budowlanych należy  ocieplanie pianką PUR. Pozorną wadą tego sposobu termoizolacji może być cena.  W porównaniu z innymi metodami ocieplenia może wydawać się, że inwestycja jest zbyt kosztowna, a cena wygórowana. Ostatecznie okazuje się jednak, że są one porównywalne z alternatywnymi metodami izolacji. Wszystkie koszty zwracają się w ciągu kolejnych lat, a trwałość ocieplenia pianką PUR jest bez wątpienia długa. Przy zestawieniu wszystkich zalet izolacji pianką poliuretanową, wada w postaci ceny staje się więc mało znacząca.

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram