hello world!
Opublikowano: 15 października, 2020

Ocieplanie domów

Ocieplony budynek to budynek energooszczędny w porównaniu
do budynku, który nie posiada izolacji termicznej. Warto jednak pamiętać, że ocieplanie ocieplaniu nierówne. Decydując się na termoizolację, warto postawić na nowoczesne metody ocieplania.

Dobrze ocieplony budynek potrafi zużyć nawet 10 razy mniej energii niż ten, który nie ma termoizolacji. Zdarzają się jeszcze tacy, którzy zadają pytanie: Czy warto ocieplać dom? Dziś już nikt nie wyobraża sobie budynków bez  termoizolacji. Trzeba jednak wiedzieć, że ocieplenie – aby było skuteczne – musi być wykonane profesjonalnie.

Nowoczesne rozwiązania w ocieplaniu budynków

Ocieplanie pianą poliuretanową to obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie w termoizolacji. Piana w natrysku idealnie ociepli różne powierzchnie: poddasze, strop, sufit, elewację, fundamenty i posadzki.

Jedną z wielu zalet piany natryskowej jest to, że bardzo dobrze trzyma się na  każdym podłożu. Nakładaliśmy ją na blachy, płyty OSB, beton, folię paroprzepuszczalną oraz membrany. Idealnie sprawdza się również na drewnie lub płytach. Pianka poliuretanowa jest bardzo lekka i nie obciąża konstrukcji dachu.

Pianka nie uszkadza i nie deformuje

Przy ocieplaniu pianką nie musisz usuwać istniejącego pokrycia. Wielokrotnie nakładaliśmy ją na różnych podłożach (w tym na folii dachowej oraz membranie). Pianka nie uszkodzi ani nie zdeformuje istniejącego pokrycia. Dlaczego?  Ponieważ rozrasta się w stronę wolnej przestrzeni. Położona na drewnie, dzięki otwartokomórkowej strukturze, pozwala mu oddychać i pracować.

Zimą ciepło, chłodno latem

Pianki natryskowe doskonale izolują budynki przed niskimi temperaturami. Jej właściwości sprawiają, że nagromadzone w pomieszczeniach ciepło utrzymuje się przez długi czas. W przypadku użytkowanego poddasza (jak i przy pozostałych częściach budynku) izolacja pianą ma ogromne znaczenie, ponieważ przekłada się na oszczędności w ogrzewaniu.

Komfort, jaki gwarantuje termoizolacja pianą odczuwalny jest również latem, gdy upalne dni mocno dają się we znaki. Dzięki swojej strukturze, piana pozwala utrzymywać w budynku komfortową temperaturę w czasie upałów. Ogranicza nagrzewanie dachu oraz ścian w przeciwieństwie do tych poddaszy, które nie posiadają warstwy izolacyjnej.

Akustyka na miarę profesjonalnego studia nagrań

Pianka natryskowa posiada również walory akustyczne. Idealnie wycisza i wygłusza budynek, zwłaszcza taki, który znajduje się w sąsiedztwie głośnych tras lub w jego otoczeniu panuje hałas. Warto też wspomnieć o rzęsistym deszczu, który potrafi dudnić w blachodachówkę. Piana natryskowa skutecznie zmniejszy poziom każdego hałasu.

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram