hello world!
Opublikowano: 19 stycznia, 2022

Jak wygląda wycena izolacji natryskowych?

Izolacja natryskowa to korzystne rozwiązanie wybierane przez coraz większą grupę Polaków. Mimo faktu, iż w ten sposób ocieplenia nie zawsze należy do najtańszych, jego zalety w znacznie równoważą wysokie koszty. Tego rodzaju izolacje są wybierane dzięki bardzo dobrym parametrom, a także dzięki łatwości zastosowania w nawet najbardziej trudnych i niedostępnych przestrzeniach. Jak zatem wycenić koszt izolacji natryskowych, co zawiera się w  cenie ocieplenia pianką poliuretanową?

Izolacja natryskowa pianką poliuretanową- podstawowe informacje.

Izolację za pomocą pianki PUR wykonuje się natryskowo. Pianka dostarczana jest w postaci dwóch składników, które  następnie łączone są podczas nakładania.  W czasie pracy należy obchodzić się ze składnikami bardzo ostrożnie oraz stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa przy tego rodzaju zadań. Należy  również pamiętać o  zapewnieniu odpowiedniego sprzętu oraz specjalistycznej wiedzy. Dlatego izolacje natryskowe wykonywane są wyłącznie przez wyspecjalizowane, profesjonalne  firmy takie jak VIZO, a samodzielne ocieplenie budynku tą metodą nie gwarantuje właściwej, dobrej izolacji.

Należy też pamiętać, że producenci pianek izolacyjnych mają w swojej ofercie różnorodne produkty, które różnią się nieco składem chemicznym. Różnice te jak i renoma producenta mają ścisły związek  z ceną materiału. Doświadczenie pokazuje, iż ocieplenie metodą natryskową plasuje się najczęściej w średniej półce cenowej. Metoda ta nie należy do najtańszych, ale ze względu krótki czas realizacji oraz wysoką jakość izolacji ostateczne koszty nie należą do najdroższych opcji.

Co zawiera cena izolacji natryskowej.

Na cenę izolacji piankowej składa się  kilka podstawowych czynników. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę jaki rodzaj materiału zostanie użyty i jaki jest jego producent. Rodzaj używanej pianki zależy od rodzaju wykonywanej izolacji, czyli miejsca w budynku, warunków i potrzeb. W większości przypadków firmy, które wykonują izolacje proponują produkt od konkretnego producenta, z którym współpracują. Może się to wiązać z koniecznością dostosowania urządzeń i procesu technologicznego do specyfiki wybranego materiału. Podstawowa cena izolacji zależy zatem od wykonującej ją firmy. Warto pamiętać, że cenniki firm działających na polskim rynku są bardzo zróżnicowane zatem warto porównać kilka ofert, by wybrać możliwie  najlepszą. Sposoby wyceny wykonania prac mogą być również bardzo różne. Warto więc zwrócić się z prośbą o wstępną wycenę. Wycena izolacji natryskowej dla wybranego budynku stanowi wiarygodną podstawę do porównania ze sobą ofert dostępnych na rynku.

Kolejnym ważnym czynnikiem mającym wpływ na wykonanie izolacji jest grubość nakładanej warstwy pianki. Generalnie należy pamiętać, iż im warstwa jest grubsza, tym cena za metr kwadratowy izolacji będzie wyższa. Zazwyczaj stosuje się izolacje o grubości od kilku do około dwudziestu pięciu centymetrów. Średnie ceny izolacji w zależności od jej grubości kształtują się następująco:

  • koszt izolacji do 10 centymetrów waha się w granicach 40 – 50 złotych za metr kwadratowy.
  • izolacja do 15 centymetrów grubości to średnio 45 – 50 złotych z metr.
  • izolacja pomiędzy 15 a 20 centymetrów osiąga średnie ceny od 50 do 80 złotych za metr kwadratowy.

Podane ceny są cenami uśrednionymi, poszczególne firmy mogą oferować izolacje znacznie tańsze albo droższe od pokazanych.

Istotnym czynnikiem jaki należy rozważyć przy wycenie jest również lokalny rynek wykonawców tego rodzaju izolacji. Aktualnie izolacje natryskowe stają się coraz bardziej popularne i korzysta się raczej z usług lokalnych firm. Jak pokazują statystyki średnie ceny za metr kwadratowy izolacji mogą się nieco różnić w zależności od rejonu kraju. W przypadku izolowania dużych powierzchni różnice w końcowej cenie mogą być więc znaczne. Z drugiej strony skorzystanie z usług firmy z daleka może znacząco zwiększyć koszty. Decydując się więc na konkretnego wykonawcę warto dopytać o szczegółowe informacje na temat wszystkich kosztów uwzględnianych w wycenie.

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram