W kurnikach, chlewniach, oborach, a także w stajniach powinien panować prawidłowy mikroklimat. Jest on niezwykle ważny dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia zwierząt hodowlanych. Ocieplanie pianą budynków inwentarsko-rolniczych zapewnia skuteczną termoizolację.
Ocieplone ściany, kanały powietrzne oraz zadaszenia zabezpieczają budynki inwentarskie przed wahaniami temperatur, niewłaściwą wilgotnością oraz złą cyrkulacją powietrza. Skuteczna izolacja powinna zapobiegać przemarzaniu lub nadmiernemu nagrzewaniu się budynków. Innymi słowy, powinna zapewniać zwierzętom hodowlanym właściwe warunki sanitarne.
Ocieplanie w ciągu 1 dnia.
Ocieplamy budynki inwentarskie od wielu lat. Mamy świadomość, że szybkie i skuteczne ocieplenie tego rodzaju pomieszczeń jest niezwykle ważne, gdyż zwierzęta przebywają tam na co dzień. Nasi fachowcy ocieplają takie budynki w ciągu jednego dnia.
Piana poliuretanowa jest często wykorzystywana w celu zredukowania kondensacji pary wodnej w budynkach inwentarskich. Obecnie jest najczęściej wybieranym materiałem do izolacji pomieszczeń rolniczych.
W VIZO wykorzystujemy tę technologię także do ocieplania nierównych płaszczyzn i ścian, dzięki czemu piana znajdzie się w każdej szczelinie
i optymalnie wypełni wszystkie nieszczelne miejsca w budynkach przemysłowych oraz rolniczych.
Warto podkreślić, że pianka jest bezpieczna dla zwierząt, a jednocześnie nie jest atrakcyjna dla szkodników czy gryzoni.
Piana PUR nie tylko dla pomieszczeń inwentarskich.
W budynkach, w których przebywają zwierzęta hodowlane muszą panować odpowiednie warunki klimatyczne – odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza.
Dotyczy to także żywności. W chłodniach, magazynach zbóż czy przechowalniach warzyw i owoców muszą być zapewnione odpowiednie warunki do ich przechowywania.
Nasza izolacja pozwala na ograniczenie strat ciepła do minimum w budynkach inwentarskich. Z drugiej strony nie pozwala masom ciepłego powietrza na dostawanie się do budynków przemysłowych, w których temperatura powinna być niska.
Ocieplanie pianką PUR budynków rolniczych – jak w przypadku innych pomieszczeń – ma również ekonomiczne uzasadnienie. Zmniejsza utratę ciepła do minimalnego poziomu, tym samym powoduje zmniejszanie wydatków związanych z utrzymaniem budynków.
Piana, z uwagi na swoją twardą i monolityczną strukturę jest materiałem, który szybko się czyści. Za pomocą myjki ciśnieniowej z łatwością można usunąć zanieczyszczenia, które znajdują się na pianie. Dodatkowo, materiał nie nasiąka wodą i nie jest przyjaznym środowiskiem dla grzybów oraz pleśni.