hello world!
Opublikowano: 5 czerwca, 2019

Izolacja pianką w Krejwiany dach od murłaty do kalenicy, ściany szczytowe oraz strop

Czy wiesz, że... Po upadku powstania styczniowego carskie władze zakazały drukowania na ziemiach litewskich książek i czasopism z użyciem alfabetu łacińskiego. Nakaz stosowania cyrylicy miał przyspieszyć rusyfikację Litwinów. Oczywiście społeczność litewska nie zamierzała potulnie wypełniać carskich rozkazów. Litwini bojkotowali rosyjskie wydawnictwa i wciąż czytali książki drukowane po litewsku. Skąd brali te książki? Z sąsiednich Prus Wschodnich. Problemem było przemycenie tych nielegalnych publikacji przez przez granicę carskiego imperium. Pojawili się wówczas patrioci-przemytnicy, zwani też nosicielami książek. Za zasługi na polu rozbudzania narodowej świadomości nosiciele książek zostali uznani na Litwie za bohaterów. Jednym z tych patriotów-przemytników był Paweł Matulewicz (lit. Povilas Matulevičius), pochodzący z Krejwian.

Społeczność litewska z Krejwian zadbała o to, by pamięć o bohaterze nie przeminęła. Uczcili dokonania Pawła Matulewicza pamiątkową tablicą, która znajduje się na głazie narzutowym (t.j. przyniesionym przez lądolód). Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ w Krejwianach miała miejsce jedna z naszych ostatnich realizacji. Krejwiany to wieś położona w województwie podlaskim, w powiecie sejneńskim, w gminie Puńsk. Czyli na obszarze, gdzie po dziś dzień mieszka niemała społeczność litewska. Sejneńszczyzna to kraina warta odkrycia. Dlaczego? Ponieważ można tu znaleźć liczne bogactwa... wynikające z wielokulturowości tego regionu. My szczególnie mocno cenimy bogactwa naturalne. Trzeba powiedzieć krótko: Ziemia Sejneńska jest po prostu piękna.

Szczegóły realizacji:
 • Krejwiany
 • dach od murłaty do kalenicy :
  — powierzchnia wykonanej izolacji: 112 m2 
  — grubość izolacji: 16 cm
 • ściany szczytowe:
  — powierzchnia wykonanej izolacji: 20 m2
  — grubość izolacji: 18 cm
 • strop:
  — powierzchnia wykonanej izolacji: 52 m2
  — grubość izolacji: 13 cm
 • w użyciu piana #QuadFoam500 (Doskonała Izolacja)
Kilka zdjęć z realizacji w Krejwianach

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram