hello world!
Opublikowano: 29 września, 2020

Izolacja pianką ścian i elewacji

Pomieszczenia, których ściany są nieocieplone, tracą nawet 30% ciepła. Skoro pianka PUR bardzo dobrze izoluje wewnętrzne jak i zewnętrzne ściany budynków, warto wybrać ten materiał do izolacji powierzchni. Bardzo dobrze przyczepia się do każdego materiału – nawet najbardziej skomplikowana płaszczyzna nie jest dla niej problemem. Piana dotrze w każde trudno dostępne  załamania, szczeliny i łuki.

Izolacja pianką zamkniętokomórkową a otwartokomórkową

Otwartokomórkowa pianka PUR doskonale przepuszcza parę, a dzięki swojej strukturze zapobiega powstawaniu grzybów oraz pleśni. Pianę wykorzystuje się do ocieplania ścian oraz dachów budynków. Nie nadaje się jednak do izolacji fundamentów, które  ociepla się pianą zamkniętokomórkową.

Pianka zamkniętokomórkowa jest materiałem o wysokich właściwościach hydroizolacyjnych. Szybkie ocieplanie pianką zamkniętokomórkową doceniane jest w sytuacji, gdy wykopy podsiąkają wodą. Pianka nie przepuszcza wody i zapobiega uciekaniu ciepła.

Stosuje się ją do ocieplania fundamentów, ścian lub stropów w nowych jak i starych budynkach. Ociepla się nią również chłodnie oraz mroźnie. Bardzo dobrze sprawdza się w ocieplaniu dachów, podłóg o małym lub zwiększonym ruchu pieszych. Nawet niewielkie warstwy piany zamkniętokomórkowej są skuteczną ochroną termoizolacyjną.

Piana poliuretanowa ma jeszcze inną zaletę – sprawdza się jako materiał, który nie zmniejsza powierzchni ocieplanych ścian. Specjaliści VIZO zwracają uwagę, by warstwa piany była możliwie jak najcieńsza i jednocześnie skutecznie ociepliła budynek.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Warto pamiętać, że prace z atestowanymi produktami powinni wykonywać wyłącznie profesjonaliści (technicy natryskowi posiadający certyfikaty). VIZO, jako Autoryzowany Wykonawca Izolacji Natryskowych wykonywanych na systemach poliuretanowej pianki natryskowej zaleca, aby podczas prac, w pomieszczeniach nie przebywały osoby postronne. Miejsca objęte pracami – przed oddaniem do użytkowania – powinno się wietrzyć do całkowitego zniknięcia zapachu. Należy przestrzegać zasad bezpiecznego obchodzenia się z pianą podczas instalacji oraz bezpośrednio po niej.

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram