hello world!
Opublikowano: 12 lutego, 2021

Ile kosztuje ocieplenie poddasza pianką poliuretanową?

Kto nie chciałby zamienić poddasza w komfortowe i ciepłe miejsce? Każdy. Nie ma rzeczy niemożliwych. Skoro więc ocieplenie poddasza jest idealnym rozwiązaniem na dodatkowe pomieszczenie, warto o tym pomyśleć już dziś.

Podczas wielu rozmów z klientami wciąż słyszymy powtarzające się pytanie – ile kosztuje ocieplenie poddasza pianką poliuretanową? Czas więc przeanalizować czynniki wpływające na ostateczną wycenę i odpowiedzieć na to pytanie. Przyjrzyjmy się zatem, od czego zależy cena ocieplenia poddasza lub całego domu.

Każdy właściciel domu jednorodzinnego, prędzej czy później staje przed tym samym dylematem. Musi wybrać materiał do ocieplenia ścian, stropów i poddasza.

W nowo wybudowanych domach oraz tych już zamieszkałych jest wiele rozwiązań do wyboru, ale ocieplanie pianką poliuretanową będzie najkorzystniejszym wariantem, zarówno dla jednych, jak  i drugich.

Dlaczego piana PUR?

Ten nowoczesny materiał zapewnia zimą przyjemne ciepło w domu, a w upalne dni odpowiada za komfortowy chłód w pomieszczeniach. Nasi klienci poznali zalety ocieplania pianą, szczególnie przy uszczelnianiu poddasza (newralgicznego punktu każdego domu) i twierdzą, że ocieplenie pianą PUR było najlepszą inwestycja, która szybko się zwróciła.

Czy ocieplanie pianą PUR jest drogie? Ile kosztuje ocieplenie poddasza pianką PUR?

Koszt ocieplenia poddasza pianką pur – od czego zależy?

Dopiero po wcześniejszym przeprowadzeniu wstępnego audytu budynku można konkretnie odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. W VIZO przeprowadzamy audyt szybko i bezpłatnie, dzięki czemu nasi klienci mogą – bez dodatkowych kosztów – sprawdzić poziom wydatków na ocieplenie.

Ostateczna cena ocieplenia poddasza lub całego domu zależy od:

  • wielkości zlecenia/powierzchni,
  • grubości warstwy piany,
  • rodzaju i marki użytej piany,
  • konstrukcji i dostępności ocieplanych elementów,
  • rodzaju i czasu prac przygotowawczych.

Ile Pan Wojciech zapłacił za ocieplenie poddasza pianą PUR?

Przykłady z życia wzięte przemawiają do naszych klientów najlepiej. Jesienią – jeszcze zanim spadł śnieg – zgłosił się do nas Pan Wojciech. Jest właścicielem domu, w którym mieszka razem z 4-osobową rodziną. Powierzchnia użytkowa domu wynosiła około 120 m². Ocieplenie poddasza pianką PUR kosztowało Pana Wojciecha 8500 zł brutto z 8%VAT. Koszty podobnych inwestycji naszych klientów wahają się w granicach między 8000 a 9000 zł. Koszt 1 m² gotowej piany na poddaszu to około 55-65zł przy warstwie o grubości ok. 20 cm, którą wykonujemy najczęściej.

Czy da się obniżyć cenę usługi?

Co zrobić w sytuacji, gdy wskazany – w ostatecznej wycenie – koszt ocieplenia poddasza przewyższa założony budżet? Czy można obniżyć koszt wykonania usługi?

Wśród licznych pomysłów na „zaoszczędzenie” wydatków związanych z ociepleniem domu można spotkać np. kupowanie materiału samodzielnie, korzystanie z tańszych zamienników lub podział zlecenia na mniejsze fragmenty. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z takich rozwiązań. W VIZO stosujemy najlepsze materiały na rynku, które objęte są gwarancją producenta. Dzięki temu mamy pewność, że ocieplimy poddasze (lub cały dom) skutecznie, a jego mieszkańcy będą bezpieczni. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych i profesjonalnych produktów.

Osoby, które mają ograniczony budżet zachęcamy do kontaktu na wiosnę.

Koszt ocieplenia poddasza pianką PUR – patrz na efekty!

Jeśli cena ocieplenia poddasza wydaje Ci się wysoka, to warto przyjrzeć się korzyściom i oszczędnościom, które wynikają z tego materiału do termoizolacji. Ocieplenie pianą PUR poddaszy oraz innych elementów konstrukcyjnych budynków (np. stropy czy ściany) jest przyjazne dla zdrowia. Pianka PUR nie ma zapachu i nie wydziela szkodliwych toksyn. Warto więc – przed zadaniem pytania: Ile kosztuje ocieplenie poddasza pianką poliuretanową – poznać walory zastosowania piany PUR:

  • Niższe koszty ogrzewania pomieszczeń zimą (nawet do 30%),
  • Niższe koszty schładzania pomieszczeń latem,
  • Likwidacja przyczyn powstawania wilgoci oraz szkodliwych pleśni i grzybów,
  • Doskonała szczelność, a jednocześnie dobra cyrkulacja powietrza,
  • Szybka realizacja i natychmiastowe efekty.

Inwestycja na lata

Jest jeszcze jeden element, który koniecznie należy wciąć pod uwagę wybierając materiał do ocieplenia domu­: czas, na jaki posłuży nam wybrane rozwiązanie. Z jakimi kosztami należy się liczyć się dokonując niezbędnych napraw? Jakich napraw? No właśnie… Pianki poliuretanowe – nawet przez kilkadziesiąt lat eksploatacji – nie wymagają przeglądów serwisowych czy kosztownych napraw. To bardzo szczelny i wytrzymały materiał, który jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, wody, a także gryzoni. Chcesz mieć ciepły dom przez lata? Skorzystaj z pewnych i bezpiecznych rozwiązań, które stosujemy w VIZO.

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram