hello world!
Opublikowano: 19 kwietnia, 2021

Docieplanie poddaszy - poznaj najefektywniejsze rozwiązania

Cieplejszy, bardziej energooszczędny, a nawet zdrowszy dom? Tak, to możliwe! Niewiele inwestycji pozwoli Ci zaoszczędzić więcej pieniędzy, niż inwestycja w izolację natryskową. Dzięki niej, podczas długich zimowych dni, cenne ciepło będzie utrzymane wewnątrz domu, gdy przyjdą zaskakująco gorące letnie – niechciane ciepło pozostanie na zewnątrz.

Izolacja poddasza – co wybrać?

W artykule sprzed kilku miesięcy opisywaliśmy nowoczesne technologie ogrzewania. Wybór odpowiedniej izolacji poddasza gwarantuje komfort i efektywne ocieplenie. Sposób, w jaki zostanie wykonane ocieplenie poddasza, warunkuje jednak szereg czynników, takich jak stan dachu.

Na rynku budowlanym dostępnych jest wiele materiałów izolacyjnych, a każdy z nich charakteryzuje się wysoką wydajnością ocieplenia. Co wybrać, by wykonać skuteczną izolację poddasza? Bardzo popularnymi rozwiązaniami są wełna mineralna w formie płyt lub mat, czy styropian. Oba rodzaje ocieplenia mają podobne parametry izolacji.

Piana poliuretanowa – rosnąca popularność

W ostatnich czasach znaczącą popularność jako wybór ocieplenia budynków, zyskała piana PUR. Posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, wytrzymałość mechaniczną i odporność na ściskanie. Co najważniejsze, współczynnik przewodzenia ciepła przy wyborze piany otwartokomórkowej to najczęściej:

λ = 0,038 W/(mK).

Oznacza to doskonałe właściwości izolacji cieplnej.

Jaka piana do docieplenia poddasza?

Myśląc o dociepleniu poddasza, właściwym wyborem będzie piana poliuretanowa otwartokomórkowa. Jest to lekki produkt, o wysokich właściwościach izolacyjnych, którego dodatkowym atutem jest izolacja akustyczna.

Dlaczego ocieplenie poddasza pianką otwarto- a nie zamkniętokomórkową?

W piance otwartokomórkowej, ponad 90% komórek jest otwarta. Ponieważ większość produktu to powietrze, pianka o otwartych komórkach jest lekką izolacją, która zwykle waży do 10 kg/m3. Właściwości piany zamkniętokomórkowej opisywaliśmy w ostatnim artykule.

Wartość izolacyjna i wytrzymałość

Pianka o otwartych komórkach ma gąbczastą strukturę. Znacznie spowalnia przepływ powietrza, ale mimo to, nie zatrzymuje go, jak pianka o zamkniętych komórkach. Pianki otwartokomórkowe przewyższają pianki zamkniętokomórkowe, jeśli chodzi o pochłanianie dźwięku, z dwukrotnie większym oporem akustycznym.

Jak wygląda izolacja poddasza?

Wybór już podjęty – ocieplenie poddasza pianką otwartokomórkową. Jak się do tego przygotować? Większość procesu będzie leżała po stronie firmy realizującej izolację. Przed tym, należy jednak zadbać o zabezpieczenie znajdujących się na poddaszu przedmiotów. Wystarczy je przykryć, by nie były narażone na uszkodzenie czy zabrudzenie w momencie natrysku piany PUR.

Po zakończonej pracy natrysku piany otwartokomórkowej, najczęściej nakłada się na tę warstwę płyty G-K.

Zalety docieplenia poddaszy pianą PUR

Ocieplanie poddasza pianką PUR to szereg zalet dla inwestora. Zastosowana piana będzie doskonałą ochroną przed utratą ciepła zimą. Jej szczelność zapewni komfort latem poprzez zatrzymanie chłodniejszego powietrza wewnątrz budynku. Ponadto jest zupełnie bezpieczna w użyciu – nie pyli się, nie generuje toksycznych substancji. Jest bezzapachowa.

Być może poddasze zostanie przekształcone w powierzchnię codziennego użytku, na przykład jako pokój. Wtedy, stosując pianę PUR jako izolację, zaoszczędzi się miejsce – wybierając tradycyjną metodę, należałoby zastosować dwa razy grubszą warstwę, co zabiera sporo cennego miejsca.

Zastosowanie piany otwartokomórkowej to jednolita, ciągła warstwa izolacji. W efekcie daje to brak mostków termicznych. Ta izolacja to także zachowanie właściwości przez lata.

Budżet – poznaj cenę docieplenia poddaszy

Wybór odpowiedniego ocieplenia poddasza to nie tylko kwestia doboru najlepszego materiału. Warto także wziąć pod uwagę budżet.

Zalecamy, by nie ograniczać się tylko do informacji o cenie docieplenia poddaszy. Dobrze spojrzeć na to szerzej – jest to inwestycja na lata. Natrysk piany PUR gwarantuje dotarcie do trudno dostępnych miejsc, wszelkich zakamarków, czy szczelin. Skuteczna izolacja pozwala zredukować koszty rachunków, za ogrzewanie zimą i klimatyzację latem, nawet do 30%! Szacuje się, że ramy czasowe rekompensaty za inwestycję w izolację natryskową, to przedział od 5 do 7 lat w naszym klimacie.

Cena docieplenia poddasza to około 55-65 zł/m2. Zapraszamy do kontaktu, by doprecyzować tę cenę, ponieważ na jej wysokość ma wpływ szereg czynników, i dlatego specjaliści Vizo zawsze wykonują wycenę inwestycji indywidualnie.

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram