hello world!
Opublikowano: 1 lipca, 2021

Czy wiesz, że te przedmioty są w wykonaniu z piany PUR?

Pianka poliuretanowa, zwana również pianką PUR, to wszechstronny materiał. Dzięki swojej otwartej i elastycznej strukturze komórkowej jest odporna na utlenianie i starzenie (zwłaszcza w porównaniu z piankami gumowymi i lateksowymi). Jej wytrzymałość, a także to, że na etapie produkcji można modyfikować skład i metodę jej wytwarzania, sprawia, że jest to materiał bardzo uniwersalny. Poprzez uzyskanie różnych właściwości produktu otwiera się szereg jego możliwych zastosowań. Jeżeli myślisz, że piankę poliuretanową stosuję się tylko do ocieplania domów i budynków, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Pokażemy w nim pozostałe zastosowania pianki poliuretanowej.

Piana PUR w lodówkach i zamrażarkach

Sztywna pianka poliuretanowa jest materiałem izolacyjnym, który stosowany jest na całym świecie w produkcji lodówek i zamrażarek. Skuteczność izolacyjna pianek poliuretanowych jest kluczową właściwością, żeby utrzymywać odpowiednią temperaturę w trakcie przechowywania, czy w przypadku firm i przedsiębiorstw, przetwarzania i dystrybucji. Bez lodówek i samochodów chłodni, które zostały zabezpieczone izolacją z pianki poliuretanowej, około 50% żywności na świecie zgniłoby, co miałoby duży wpływ na nasze codzienne życie i biznes związany z żywnością.

Sztywna poliuretanowa pianka izolacyjna znacząco przyczynia się do zrównoważonego rozwoju i ograniczania emisji szkodliwych gazów, między innymi poprzez redukcję energii potrzebnej do utrzymania odpowiedniej temperatury w lodówkach i zamrażarkach.

Oznacza to, że przedmioty mogą spełniać coraz bardziej rygorystyczne normy energetyczne, przynosząc jednocześnie konsumentom korzyść w postaci niższych rachunków za energię i  faktyczne zmniejszenie zużycia energii.  

Pianka poliuretanowa w meblach i pościeli

Meble

Nowoczesne domy i biura byłyby o wiele mniej wygodne bez poliuretanów. Elastyczne pianki poliuretanowe są miękkie, ale jednocześnie zapewniają dobre podparcie. Kolejną ich zaletą jest to, że są trwałe i zachowują swój kształt, tym samym nie zużywają się tak szybko, jak inne rodzaje wypełnień. Są doskonałym i bezpiecznym materiałem wypełniającym poduszki do siedzenia i materace. Świetnie sprawdzają się jako wypełnienie do poduszek profilowanych. Mogą być produkowane zgodnie z wymaganiami klienta i producenta. Dopasowuje się wtedy odpowiednią gęstość materiału, jego kolor i kształt. Uniwersalność pianek poliuretanowych w tym przemyśle pozwala projektantom na wykorzystanie pełnego zakresu wyobraźni przy tworzeniu nowych produktów - nie ograniczają ich formy ani kształty, które muszą być zachowane w przypadku innych materiałów.

Materace

Pianki poliuretanowe dopasowują się do konturów ciała i wspierają je. Popularnym rodzajem pianki poliuretanowej jest pianka memory, która dopasowuje się do kształtu ciała człowieka, zapewniając spokojny sen. Jest ona szeroko stosowana w szpitalach, gdzie pomaga zapobiegać odleżynom u osób, które są przykute do łóżka przez dłuższy czas.

Jak widać, pianka nie tylko zapewnia komfort cieplny, ale również taki, który ma bezpośredni wpływ na osobę, która korzysta z produktu wykonanego, czy wypełnionego pianką PUR.

Pianka PUR w branży obuwniczej i odzieżowej

Komfortowe ciuchy i buty, to podstawa codziennego życia. Tak jak i w przypadku gustu, tak i wygoda jest absolutnie subiektywnym określeniem. Mimo to jest kilka uniwersalnych wymagań, które muszą być spełnione. Powinny one być wygodne, trwałe i dopasowane do potrzeb - nie wspominając o przystępnej cenie. Tu z pomocą przychodzą pianki poliuretanowe. Tak jak i w przypadku mebli tutaj również dają one projektantom i producentom nieograniczone formą pole manewru.

Ciuchy, buty i akcesoria, do produkcji, których użyto tworzywa poliuretanowe, są lekkie, ale co ważniejsze (szczególnie w przypadku butów) bardzo odporne i trwałe. Doskonale nadają się do produkcji podeszew czy wypełnień do sztywnych torebek. Warto wspomnieć, że podeszwy wykonane z poliuretanu nie przepuszczają wody, dlatego chętnie stosuje się je w obuwiu trekkingowym, czy jako warstwa zabezpieczająca plecy w plecakach.

Co sprawia, że piana PUR świetnie się sprawdza?

Jest to materiał, który jest doskonałym izolatorem (dlatego też stosuje się ją do ocieplenia dachów). Ma niezwykle wytrzymałą strukturę, która jest sztywna i bez problemu przyczepia się do zewnętrznych powłok. Jest również, co szalenie istotne w przypadku produkcji na masową skalę, jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań produkcyjnych. Ze względu na to, że może przyjmować dowolną formę, a do dobrej izolacji wystarczy relatywnie nieduża warstwa materiału, wspaniale spełnia swoje zadanie w ograniczonych przestrzeniach. Pianka ma niewielki ciężar właściwy - nawet duży arkusz nie wpływa znacząco na podniesienie wagi przedmiotu, w którym jest montowana. Pozwala to zmniejszyć koszty transportu.

Najpopularniejszym zastosowaniem pianki poliuretanowej pozostaje jednak izolacja termiczna budynków. Nasza firma specjalizuje się w natryskiwaniu piany poliuretanowej (zamknięto- i otwartokomórkowej). Zapraszamy do kontaktu, a dobierzemy idealne rozwiązanie do Twojego domu!

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram