hello world!
Opublikowano: 31 grudnia, 2021

Co jest ważne przy ociepleniu nowego domu i termomodernizacji

Dobre ocieplenie domu może znacznie zredukować koszty energii, a co istotne, zapewni również optymalny klimat w jego wnętrzu, i to nie tylko zimą. Dobra izolacja będzie pełnić ważne funkcje też latem. Co warto wiedzieć o materiale izolacyjnym, zanim zabierzemy się za ocieplenie domu?

Ocieplenie domu

Głównym zadaniem ocieplenia domu w nowej inwestycji czy termomodernizacji starego budynku jest ograniczenie ucieczki ciepła z budynku. To  właśnie właściwości ocieplenia domu oraz jakość prac wykonawczych będą decydować o utrzymaniu ciepła w pomieszczeniach i wysokości kosztów ogrzewania. Bardzo ważnym elementem jest zastosowanie materiału izolacyjnego wysokiej jakości i odpowiednie grubości.

Ocenia się, że przez źle zaizolowaną ścianę traci się  do 40% energii potrzebnej do ogrzania budynku. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest  dobry system ocieplenia domu, np. przy użyciu styropianu czy piany poliuretanowej. Dzięki temu  będzie można wyeliminować straty ciepła, tworząc tym samym we wnętrzu budynku zdrowy, komfortowy mikroklimat: ciepłe wnętrze w chłodne dni oraz przyjemny chłód podczas upałów.

Uwaga na mostki termiczne

Dobre ocieplenie powinno nie tylko podwyższyć izolacyjność cieplną przegród, ale również wyeliminować oraz ograniczyć mostki termiczne. Mostek termiczny to miejsce, w których pojawia się zwiększona „ucieczka” ciepła z powodu braku izolacji lub jej złego wykonania. Należy też pamiętać o prostej zasadzie, iż im prostsza bryła domu, tym łatwiejsze ocieplenie domu. Miejsca budynku, w których jest duże ryzyko pojawienia się mostków termicznych to: tarasy, balkony, połączenie ścian domu z podłogą na gruncie; schody zewnętrzne; nadproża, ościeża, parapety; wieńce stropów; ścianki kolankowe, okna połaciowe, świetliki czy lukarny.

Wszystkie wyżej wspomniane detale mają bardzo duży wpływ na izolacyjność cieplną całego budynku. Ocieplenie domu termo modernizowanego polega zazwyczaj na wykonaniu dodatkowej warstwy izolacji lub zastąpieniu starej izolacji nową o dużo lepszych parametrach na przykład pianą poliuretanową.  Ocieplenie dobrej jakości materiałem sprzyja zmniejszeniu ucieczki ciepła z budynku, a także podwyższenie temperatury na wewnętrznej powierzchni przegród, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania oraz eliminuje możliwość skraplania się pary wodnej i powstawania pleśni.

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram