Cena ocieplenia poddasza pianką

Jedną z ważniejszych spraw przy budowie domu jest jego odpowiednie ocieplenie, będzie ono miało później wpływ zarówno na komfort mieszkania, jak również wysokość rachunków. Szczególnie wymagające pod tym względem jest poddasze, nieodpowiednia izolacja w tym miejscu może być przyczyną późniejszych problemów. Obecnie na rynku popularne są dwie metody, to znaczy wełna oraz pianka poliuretanowa, szczególnie ta druga ze względu na swoje liczne zalety cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jeszcze do niedawna izolacja przy pomocy pianki dostępna była jedynie dla zamożniejszych klientów, gdyż materiały trzeba było sprowadzać z zagranicy, a fachowcy także odpowiednio sobie życzyli za swoją pracę. Obecnie z dostępem do komponentów nie ma żadnego problemu, tak samo jak ze znalezieniem osób potrafiących wykonać natryski, dlatego też ceny zaczęły osiągać akceptowalny dla szerszej grupy odbiorców poziom.

 

Co ma wpływ na cenę ocieplenia poddasza

W ostatnim czasie ceny izolacji poddasza wykonanej za pomocą pianki poliuretanowej osiągnęły poziom porównywalny z wełną mineralną, co jest bardzo komfortową sytuacją dla klientów. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba jednak pamiętać o tym, że na ostateczną kwotę usługi wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim kluczowa jest grubość warstwy izolacji, jaka zostanie położona, im będzie ona cieńsza, tym należy się spodziewać niższej kwoty. Nie oznacza to jednak, że izolacja o grubości 10 cm będzie o połowę tańsza w porównaniu z izolacją 20-centymetrową, najczęściej różnica wynosi około 30-40 procent. Pytając o cenę za ocieplenie pianką koniecznie należy dowiedzieć się, jakiej grubości ona dotyczy, pozwoli to później uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na koszt takiej usługi  jest jakość użytego do ocieplenia materiału. Rynek pianek poliuretanowych bardzo dynamicznie się rozwija, cały czas pojawiają się na nim nowi producenci i nowe rodzaje produktów, różniące się właściwościami i parametrami technicznymi. Pianki są lepsze i gorsze, pierwsze będą droższe, za drugie klienci zapłacą trochę mniej, ale różnice w cenie są naprawdę niewielkie. Pewien wpływ na poziom cen ma także lokalizacja – między innymi usługi wykonywane w dużych miastach to kilka do kilkunastu procent więcej niż w innych rejonach kraju.

 

Niska cena – z czego może wynikać

Czasy, gdy przy wyborze najważniejsza była cena, już dawno minęły, obecnie większości klientów zależy przede wszystkim na jakości, i są gotowi za to więcej zapłacić. Niemniej różnego rodzaju okazje cenowe na pewno będą kusić, warto zatem mieć świadomość, z czego mogą one wynikać. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jakiej grubości ocieplenia one dotyczą, w dużej części przypadków będzie to znacznie mniej niż u konkurencji. Firmy zbyt mocno odstające cenowo często też dopiero zaczynają swoją przygodę z ocieplaniem poddaszy. Z tego też powodu nie umieją jeszcze wszystkiego dobrze skalkulować, szczególnie zużycia materiałów, a niejednokrotnie też jakość samych usług nie będzie stała na odpowiednio wysokim poziomie. Podejrzanie niska cena może też oznaczać słabej jakości piankę, albo o kiepskich parametrach, albo na przykład przeterminowaną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *