Cena ocieplenia poddasza pianką

cennik ocieplania pianka
Jedną z ważniejszych spraw przy budowie domu jest jego odpowiednie ocieplenie, będzie ono miało później wpływ zarówno na komfort mieszkania, jak również wysokość rachunków. Szczególnie wymagające pod tym względem jest poddasze, nieodpowiednia izolacja w tym miejscu może być przyczyną późniejszych problemów.

Jeśli podejmujemy się przedsięwzięcia ocieplenia wybranych fragmentów domu przy użyciu uniwersalnego materiału ociepleniowego w postaci pianki poliuretanowej, cenę ocieplania pianą konsultujemy z osobami odpowiedzialnymi za inwestycję. Najczęściej koszty ustala się zaraz po zdjęciu wymiarów powierzchniowych, które będą poddawane procesowi izolacji. Spośród odmiennych materiałów ociepleniowych opartych na różnorodnych komponentach oraz pianki poliuretanowej, zdecydowanie poleca się to drugie rozwiązanie. Skuteczna ochrona izolacyjna w postaci pianki sprawdza się po prostu lepiej, poprzez przedostawanie się materiału izolacyjnego wszędzie tam, gdzie utrudniony jest dostęp. Od czego zależy cena ocieplania pianką poliuretanową? Wpływ na nią mają wartości materialne narzędzi oraz sprzętów stosowanych przy wszystkich zabiegach izolacyjnych.

Jeszcze do niedawna izolacja przy pomocy pianki dostępna była jedynie dla zamożniejszych klientów, gdyż materiały trzeba było sprowadzać z zagranicy, a fachowcy także odpowiednio sobie życzyli za swoją pracę. Obecnie z dostępem do komponentów nie ma żadnego problemu, tak samo jak ze znalezieniem osób potrafiących wykonać natryski, dlatego też ceny zaczęły osiągać akceptowalny dla szerszej grupy odbiorców poziom.

Co ma wpływ na cenę ocieplenia poddasza

W ostatnim czasie ceny izolacji poddasza wykonanej za pomocą pianki poliuretanowej osiągnęły poziom porównywalny z wełną mineralną, co jest bardzo komfortową sytuacją dla klientów. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba jednak pamiętać o tym, że na ostateczną kwotę usługi wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim kluczowa jest grubość warstwy izolacji, jaka zostanie położona, im będzie ona cieńsza, tym należy się spodziewać niższej kwoty. Nie oznacza to jednak, że izolacja o grubości 10 cm będzie o połowę tańsza w porównaniu z izolacją 20-centymetrową, najczęściej różnica wynosi około 30-40 procent. Pytając o cenę za ocieplenie pianką koniecznie należy dowiedzieć się, jakiej grubości ona dotyczy, pozwoli to później uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na koszt takiej usługi  jest jakość użytego do ocieplenia materiału. Rynek pianek poliuretanowych bardzo dynamicznie się rozwija, cały czas pojawiają się na nim nowi producenci i nowe rodzaje produktów, różniące się właściwościami i parametrami technicznymi. Pianki są lepsze i gorsze, pierwsze będą droższe, za drugie klienci zapłacą trochę mniej, ale różnice w cenie są naprawdę niewielkie. Pewien wpływ na poziom cen ma także lokalizacja – między innymi usługi wykonywane w dużych miastach to kilka do kilkunastu procent więcej niż w innych rejonach kraju.

Niska cena – z czego może wynikać

Czasy, gdy przy wyborze najważniejsza była cena, już dawno minęły, obecnie większości klientów zależy przede wszystkim na jakości, i są gotowi za to więcej zapłacić. Niemniej różnego rodzaju okazje cenowe na pewno będą kusić, warto zatem mieć świadomość, z czego mogą one wynikać. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jakiej grubości ocieplenia one dotyczą, w dużej części przypadków będzie to znacznie mniej niż u konkurencji. Firmy zbyt mocno odstające cenowo często też dopiero zaczynają swoją przygodę z ocieplaniem poddaszy. Z tego też powodu nie umieją jeszcze wszystkiego dobrze skalkulować, szczególnie zużycia materiałów, a niejednokrotnie też jakość samych usług nie będzie stała na odpowiednio wysokim poziomie. Podejrzanie niska cena może też oznaczać słabej jakości piankę, albo o kiepskich parametrach, albo na przykład przeterminowaną.

Zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora wyceny izolacji pianką. Jest on dostępny na stronie https://vizo.pl/pomiar-i-wycena/. W specjalnie wyszczególnionych rubrykach określa się:

  • – rodzaj budynku
  • – powierzchnię
  • – rodzaj usługi, na jaką chcecie się zdecydować
  • – termin wykonania
  • – rodzaj inwestycji
  • – przybliżoną lokalizację

 

Formularz wyceny ocieplania pianka

 

Do powyższych informacji dołączyć można jeszcze pliki w postaci grafiki oraz dodatkowe informacje. Dopiero na podstawie przedstawionych przez naszych specjalistów analiz zostanie wydany kosztorys inwestycji. Jesteśmy rzetelni i skrupulatni, dlatego w przeciwieństwie do wielu nie do końca uczciwych firm, ustalamy warunki współpracy dopiero wtedy, gdy dobrze zorientujemy się w warunkach technicznych powierzanych nam obiektów.

Cena ocieplania pianką w stosunku do jakości ? 


Natryski piankowe sprawdzają się znakomicie bez konieczności stosowania materiałów uzupełniających z innych tworzyw. Mając świadomość, że co kilkanaście lat inne, popularne materiały izolacyjne wymagają wymiany, cena izolacji pianką poliuretanową dostosowana jest do możliwości wszystkich naszych potencjalnych Klientów. Lepiej skorzystać z ocieplenia pianką na kilkadziesiąt lat, niż po kilku/kilkunastu latach stawać przed koniecznością wymiany elementów poprzedniego ocieplenia.

Inwestycja ociepleniowa dotyczy nie tylko izolacji poddasza lub dachu, ale także ścian oraz podłóg. Najczęściej jednak należy zwrócić uwagę na izolację dachu. Okazuje się, że bezpośrednio w miejscach znajdujących się pod dachami dochodzi do zmniejszenia ilości ciepła w budynku nawet do 30%. Dlatego ocieplanie tych rejonów pianką poliuretanową uznaje się za kluczowy sposób na skuteczną oszczędność opału czy gazu służącego do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Proponowana  cena ocieplania pianką pur miejsc na poddaszach bierze pod uwagę utrudniony stopień prac, choćby przez konieczność uważania na powierzchnie, gdzie planuje dokonywać się późniejszych montaży płyt z karton-gipsu a także ze względu na trudny dostęp. Z pewnością można stwierdzić, że warto ponosić koszty, ponieważ zdecydowanie wygodniej mieszka się w dobrze ogrzanym, a do tego klimatycznym wnętrzu na poddaszu, aniżeli na zimnym strychu, gdzie podwiewa z każdej strony.


Każdy szczegół ma wpływ na cenę

Dodatkowe znaczenie, jeśli chodzi o cennik izolacji pianką, ma złożoność geometrii w obiekcie. Jeśli znajduje się w nim dużo narożników, a do tego nietypowe połączenia architektoniczne wraz z charakterystycznymi „skosami”, to wiadomo, że prace izolacyjne nieco się wydłużą. W czasie prac nakłada się najczęściej piankę o warstwie od 15 do 18 cm. Ustalona cena ocieplania pianą bierze pod uwagę czynności wyrównywania powierzchni zewnętrznej oraz dopilnowanie, aby wszystkie parametry techniczne się zgadzały. Warto także zwrócić uwagę, że ocieplanie dachów płaskich jest tańsze od ocieplania dachów skośnych, znaczenie ma tutaj tempo pracy. Na dachach płaskich pracuje się szybciej i wygodniej.

Aktualna cena dla miejsca zamieszkania

Może się to wydawać dziwne, ale ocieplanie pianką cena zależy także od miejsca zamieszkania właścicieli budynków, w których dokonuje się prac remontowych. Jak widać, nie dla wszystkich regionów w Polsce cenniki są jednakowe. Stosunkowo niewiele możemy zapłacić za ocieplanie pianką na Podlasiu. Tamtejsze ceny wahają się od 44 do 70 zł za m2. Najkosztowniejsze inwestycje izolacyjne za pomocą pianki przeprowadzane są na Warmii i Mazurach, tutaj ceny wahają się w przedziale od 49 do 76 zł za m2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *