hello world!
Opublikowano: 1 kwietnia, 2022

Aplikacja termicznej izolacji natryskowej – 5 powodów, dlaczego warto zdecydować się na usługi profesjonalistów

Właściciele domów jednorodzinnych bardzo często starają się minimalizować wydatki związane z utrzymaniem budynku, a co za tym idzie, decydują się wykonywać wiele prac we własnym zakresie. Są jednak prace, które są zdecydowanie poza zasięgiem możliwości i umiejętności właściciela budynku lub majsterkowicza z sąsiedztwa. Niektóre naprawy, konserwacja i ulepszenia wymagają wiedzy i umiejętności profesjonalistów. Jednym z takich ulepszeń jest niewątpliwie wykonanie termicznej izolacji budynku przy pomocy natryskowej piany poliuretanowej. Bez wątpienia prawidłowa aplikacja piany PUR wymaga wiedzy, doświadczenia a przede wszystkim doboru odpowiednich materiałów do wykonania izolacji, która spełni swoją rolę, w stu procentach zabezpieczając budynek przez utratą ciepła i wilgocią. Dlaczego warto zatrudnić profesjonalną firmę zajmującą się izolacjami natryskowymi? Jak przekonać klienta, że ponad jednorazową oszczędność lepiej wybrać jedną usługę z gwarancją skuteczności i oszczędności w wieloletniej perspektywie? Poniżej zebraliśmy listę pięciu powodów, które wynikają ze zdobytego przez nas do tej pory doświadczenia i wiedzy.

Dlaczego warto zatrudnić profesjonalistę?

Prawidłowo wykonana izolacja natryskowa z pianki poliuretanowej pomaga kontrolować temperaturę i wilgotność w domu. Spełnia również rolę reduktora hałasu i zabezpieczenia przed owadami i gryzoniami, które mogą zagnieździć się w tradycyjnej lub niewłaściwie wykonanej izolacji termicznej budynku. Podjęcie się realizacji takiego projektu bez fachowej wiedzy, sprzętu i doświadczenia jest zdecydowanie złym pomysłem, który może narazić wykonawcę-amatora na dodatkowe koszty. Co gwarantuje zatrudnienie specjalisty?

1. Profesjonalnie – jednorazowo!
Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że samodzielne wykonanie izolacji budynku pianą poliuretanową może się nie udać, a co za tym idzie, budynek nie będzie ocieplony ani zabezpieczony przed wilgocią czy insektami i gryzoniami. Aby mieć pewność, że dom jest prawidłowo ocieplony, warto więc zatrudnić profesjonalistę. Firmy zatrudniające przeszkolonych pracowników, posiadających doświadczenie i odpowiedni sprzęt gwarantują wykonanie usługi wysokiej jakości – ocieplenie ścian, poddasza czy piwnicy skutecznie i zgodnie ze sztuką.

2. Bezpieczeństwo
Poliuretanowa pianka natryskowa (PUR) składa się z dwóch składników chemicznych, które są mieszane na miejscu, bezpośrednio przed nałożeniem jej na ocieplaną powierzchnię. Przygotowanie mieszaniny poliolu oraz izocyjanianu wymaga ścisłego przestrzegania wskaźników zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i skuteczności izolacji. Doświadczeni wykonawcy posiadają sprzęt do mieszania i aplikacji piany izolacyjnej, jak również wyposażenie zabezpieczające ich podczas pracy z niebezpiecznymi substancjami toksycznymi.

3. Doradztwo i kompetencje
Rozważając wybór metody ocieplenia i wykonanie izolacji natryskowej pianą poliuretanową warto zdawać sobie sprawę, że istnieją dwa różne rodzaje izolacji – wykonane z piany otwarto lub zamknięto komórkowej. Każda z nich jest odpowiednia w określonych warunkach, spełni się w konkretnym środowisku i przy konkretnych potrzebach. Izolacja z pianki o zamkniętych komórkach może być najlepszą opcją w niektórych obszarach domu, podczas gdy w innych idealnym wyborem może być izolacja z pianki o otwartych komórkach. Brak podstawowej wiedzy i doświadczenia może być przyczyną wyboru niewłaściwego materiału, a co za tym idzie niskiej (lub żadnej) skuteczności wykonanego ocieplenia. Wykonawcy izolacji pianką natryskową posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne do podejmowania najlepszych decyzji dotyczących wykonania zabezpieczenia termicznego budynku. Profesjonaliści wiedzą, gdzie wykonać izolację z pianki natryskowej, aby zmaksymalizować korzyści. Warto z tej wiedzy korzystać i dzięki temu uniknąć dodatkowych (a nawet podwójnych) kosztów.

4. Lepsza wydajność
Izolacja termiczna pianą PUR jest jedną z najlepszych opcji izolacyjnych, ponieważ zapewnia doskonałe uszczelnienie i jest nieprzepuszczalna dla wody. Wykonanie izolacji termicznej pianką natryskową może sprawić, że dom lub ocieplany budynek będzie bardziej energooszczędny. Specjaliści dysponują umiejętnościami i sprzętem, który pozwoli określić, które obszary domu wymagają izolacji pianką natryskową i jaki rodzaj pianki wybrać. Znajomość specyfiki wykonywania natrysku na różnych rodzajach powierzchni pozwala firmom zajmującym się izolacjom natryskowym wykonać termoizolację w najlepszy, najbardziej wydajny i ekonomiczny sposób. Zatrudniając profesjonalistę, zyskuje się pewność,
że izolacja z pianki natryskowej jest odpowiednio wymieszana i wykonana.

5. Dobry wybór na dłuższą perspektywę.
Wybór termicznej izolacji natryskowej jest rozwiązaniem dotyczącym głównie zabezpieczenia domu lub budynku użytkowego przez utratą ciepła, nadmiernym nagrzewaniem się i hałasem.
Profesjonalne firmy zajmujące się izolacjami natryskowymi wykonując swoją pracę, przykładają wszelkich starań, aby była ona wykonana jakościowo, efektywna kosztowo i trwała. Dzięki temu otrzymujemy usługę, która przez lata zabezpiecza dom lub budynek użytkowy przed warunkami atmosferycznymi, nieproszonymi gośćmi jak insekty czy gryzonie, wilgocią i szkodliwymi dla zdrowia grzybami czy pleśnią. Jednorazowa usługa, wykonana profesjonalnie to oszczędność na lata dla portfela, ale również dla natury. Brak konieczności powtarzania czy naprawiania niewłaściwie wykonanej izolacji pozwala zaoszczędzić na materiale, czasie spędzonym przy wykonaniu natrysku, a wreszcie odpadach, które trzeba utylizować.

Aplikacja izolacji termicznej z pianki poliuretanowej jest zajęciem, które wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego wyposażenia. Wykonana niewłaściwie może wpędzić właściciela budynku w dodatkowe koszty. Warto więc, podejmując decyzję o wyborze właśnie tej metody ocieplenia domu pochylić się nad wyborem doświadczonego wykonawcy, który zagwarantuje skutecznie ocieplony i zabezpieczony budynek, doradzi i wykona usługę na korzystnych warunkach.

Vizo ocieplanie pianką poddaszy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocieplaniu pianką poddaszy domów, hal, budynków rolniczych. Korzystamy z najlepszych pianek natryskowych dostępnych na rynku. Docieramy do wielu miejscowości. Usługę ocieplania pianką wykonujemy w woj. podlaskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim, m.in w Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Ełku, Augustowie, Zambrowie, Wyszkowie.

Dane adresowe:

Adres: Sidory 7, 16-404, Jeleniewo
Województwo: Podlaskie
Nr telefonu: 503 077 121
Email: biuro@vizo.pl

Obserwuj nas:

COPYRIGHT © 2020 - VIZO.pl Izolacje pianą | Ocieplanie pianką poddaszy | Ocieplanie domów jednorodzinnych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram